Powiedz jak możemy Ci pomóc

Entaris Studio Łukasz Kowalski

Wrocław

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Usługa WordPress Premium - co to takiego?

Autor: Entaris Studio Łukasz Kowalski, publikacja: 2019-02-14

WordPress Premium to usługa, która buduje nowy wymiar współpracy między zleceniodawcą i wykonawcą. To gwarancja najwyższej jakości usługi.

Zdjęcie nr 1

WordPress już od dawna stał się tak popularny, że zbudowanie strony internetowej, w tym CMS, dla wprawnego Web Developera może zajmować nawet jeden dzień. To bardzo szybko, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, z jakich materiałów będzie korzystał. Można wykorzystać darmowe szablony, zdjęcia z banków foto oraz wtyczki i moduły, które są również w wielu przypadkach dostępne bezpłatnie. To wszystko składa się na stronę internetową i może być w pełni fukcjonalne, jeżeli lubimy ograniczenia.

Musimy sobie na wstępie powiedzieć wprost - nie ma obecnie nic za darmo, a jeżeli ktoś tak mówi, to zwyczajnie chce nam podarować produkt lub usługę, za którą w jakimś stopniu będziemy zmuszeni zapłacić. Niekoniecznie musi wiązać się to z pieniędzmi. Pamiętajmy, że czas to również pieniądz. Wiele dodatków do WordPressu jest darmowych. Piękne szablony i bogato wyposażone wtyczki oferują nam całą gamę funkcjonalności. Jednak wszystko ma swoją cenę. Gdy zainstalujemy daną wtyczkę lub szablon, okazuje się, że mamy dostęp do wybranej przez twórcę ilości ustawień i możliwości. Część z nich jest dla nas niedostępna, a jako komunikat zachęcający otrzymujemy tekst: „Aby móc skorzystać z tych funkcjonalności, zakup licencję premium”. No właśnie, co to jest to PREMIUM?

Jeżeli twórca danej wtyczki czy szablonu podaje nam ją gotową do instalacji i użytkowania za darmo, to musimy wiedzieć, że jest to opcja DEMO, czyli demonstracyjna. Wielu twórców na przykład gier czy aplikacji udostępnia swój produkt w takiej właśnie postaci lub umożliwia wykorzystanie pełnej funkcjonalności danego oprogramowania czasowo, czyli przykładowo przez 7 lub 14 dni, a później możemy kupić dany produkt, jeżeli nam przypadł do gustu, odinstalować lub korzystać z okrojonej wersji demonstracyjnej.

Na rynku WordPress jest wiele wtyczek, które działają dobrze bez konieczności zakupu wersji Premium lub szablonów, które wystarczą na przykład do stworzenia osobistego bloga internetowego, ale pamiętajmy, że tego typu produktów nie jest duża ilość, a ich możliwości sprowadzają się do podstawowych użyteczności i może się okazać, że nawet blog będzie wymagał modernizacji w niedługim czasie. Wersja demonstracyjna powinna być używana wyłącznie jako próbka danego oprogramowania i nie powinniśmy rozważać używania jej jako pełnoprawnego tematu lub wtyczki na swojej stronie WWW. Dlaczego? Ponieważ aby dany szablon czy wtyczka była rozwijana, jej właściciele i twórcy muszą na niej zarabiać. Nie da się z pustego nalać, by mieć na życie. Jak wiemy tego nie potrafi nawet król Salomon. Co w takim razie warto zrobić? Na pewno kupić odpowiedni szablon i wtyczki w wersji Premium, czyli bez ograniczeń.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania i używania wtyczek i szablonów? Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest ich użyteczność na naszej stronie WWW. To my powinniśmy określić, czego oczekujemy od wtyczki i szablonu, który chcemy zakupić. Jeżeli jesteśmy zdecydowani i wiemy, jakiego zakupu chcemy dokonać, z pewnością będą to pieniądze dobrze zainwestowane, ponieważ zakupimy wtyczkę, a co za tym idzie pozwolimy twórcom na jej dalszy rozwój i ciągłe aktualizacje oraz rozbudowę danego modułu o nowe funkcjonalności. Wtedy zarówno twórcy, jak i klienci będą zadowoleni, wiedząc, że PREMIUM nie bierze się z niczego i każdy z nas będzie miał dostarczone produkty oraz usługi na najwyższym poziomie.


Opracował:
Łukasz Kowalski
Entaris Studio Łukasz Kowalski

Programista - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 6 671 Programistów najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych: